İSTANBUL’UN EN BÜYÜK AŞKLARINDAN
AŞIK
OLUNACAK
MODERN VE STİL SAHİBİ BİR YAŞAMA!
Taksim 360'ın gözdesi ofis bloklarında çalışmayı seveceksiniz! Taksim 360, farklı kullanım alanlarını bir arada bulundurmasıyla canlı ve hareketli sosyal yaşantıyı da beraberinde getirecek.
Şehrin merkezinde ve bağlantı yollarına yakın konumuyla prestijli bir ofis hayatı sunan Taksim 360, sadece ayrıcalıklı bir yaşam merkezi değil, avantajlı bir yatırım aracı da olacak. Taksim 360’ta yer alan 62m2’den 641 m2’ye değişen büyüklüklerde, toplam 128 ofis, keyifli ve verimli çalışma ortamı düşünülerek tasarlandı.

proje grubu

HAN TÜMERTEKİN
361 Blok | Ofis
Han Tümertekin, Türkiye başta olmak üzere, Hollanda, Japonya, Kanada, Birleşik Krallık ve Fransa'da projeler gerçekleştirmiştir. Mimarlık öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi'nde tamamlayan Tümertekin, İstanbul Üniversitesi'nde tarihsel koruma konusunda çalışmalar yapmıştır. Harvard Graduate School of Design, Ecole Speciale d'Architecture-Paris ve Ecole Polytechnique Federale de Lausanne'da konuk öğretim üyeliği yapmaktadır. Ulusal ve Uluslararası pek çok jüride görev almıştır. Ayrıca seçilmiş projeleri Harvard University Press tarafından bir monografi olarak yayınlanmıştır. 1998 ve 2000 yıllarında Ulusal Mimarlık Ödülü'ne (Türkiye) layık görülen Tümertekin'in çeşitli ulusal ve uluslararası ödülleri vardır. Mies van der Roh ödüllerinde SM Evi sergilenen Tümertekin 'B2 Evi' ile 2004 Ağa Han Mimarlık Ödülü'nü kazanmıştır. 2007 Ağa Han Mimarlık Ödülü jürisinde de yer alan Tümertekin, 2008 yılından bu yana Ağa Han Mimarlık Ödülleri Yönetim Kurulu Üyesidir.
HASAN KIVIRCIK
360 Blok | Ofis
385-386 Blok | Rezidans
"Taksim 360 projesi, büromuz için bir ofis binası projesi olmasının ötesinde anlamlar taşımıştır. İstanbul’un tarihi kent merkezinde yıllardır yatırım yapılmamış bir bölgesinde yeni bir mimari dil yaratmak ve tarihi çevre ile doğru bir bağlamda binamızı konumlandırmak bizim için de heyecan verici ve zorlu bir süreç olmuştur. Türkiye için ilk sayılabilecek "yenileme projesi" kavramının geniş kamuoyu ile paylaşılarak tartışıldığı bu proje sıradan olamazdı. Mimarlık deneyimim içinde önemli bir dönüm noktası olarak gördüğüm proje bizim ofisimiz için bir araştırma okulu, kentsel alanda toplumsal bir proje geliştirmenin yeniden öğrenme süreci olarak devam etti. Diğer taraftan, tarihi çevrede tescilli binalara ve onların korunmasına ait görüşlerimizle aralarındaki yeni binaları bizim ülkemizde alışılandan farklı, dünya örneklerine yakın bir çizgiyle yorumlama fikrimizin de yüreklilikle ortaya konmuş olduğunu söylemeliyiz." Mimar Hasan Kıvırcık

Hasan Kıvırcık 1958 yılında Antalya'da doğdu. İlk ve orta eğitimini Antalya'da tamamladı. Yıldız Üniverisitesi Mimarlık Fakültesini 1989'da, Mimari Tasarım dalında yüksek lisansını 1991 yılında tamamladı. 1989'dan beri kendi ofisinde serbest mimarlık hizmetleri yürütmektedir. Bir çok projenin hazırlanması ve uygulanmasında görev almış, halen asıl olarak mimari proje ve uygulama alanında faaliyet yürütmektedir. 1992 yılında kurmuş olduğu MTM Mimari Tasarım ve Uygulama Merkezi ltd. şti bünyesinde çeşitli iş ortakları ve mimar meslektaşlarıyla profesyonel çalışmalarına devam etmektedir. 1998-2002 yılları arasında Mimarlar Odası İstanbul Şubesinde yönetici olarak çalışmış, 1999 dan sonra iki yıl İKK Afet Komitesi başkanlığı yapmıştır. 2006-2010 arasında İHD (İnsan Hakları Derneği) içerisinde faaliyetleri olmuştur. 2002-2004 Mimarlık Dergisi yayın kurulu üyeliği, 2004 -2006 yılları arasında Archidek dergisi yayın kurulu üyeliği, 2004 yılında itibaren Mimdap mimarlık yayın portalının yayın kurulunda yer almış ve halen sürdürmektedir.
NURAN KARAKAŞ
363 Blok | Rezidans
Kastamonu-Küre’de doğan Karakaş, ilk ve orta eğitimini İstanbul’da tamamladı. 1983 yılında Yıldız Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’ nde mimarlık eğitimine başladı ve 1987 yılında mezun oldu. Aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü Şehir ve Bölge Planlama Ana Bilim Dalı’ndaki yüksek lisans eğitimini, ”İstanbul ve Çevresinde Kurulmuş ve Kurulmakta Olan Uydu Kentlerin (toplu konut) Arazi Kullanış Politikalarının Kıyaslanması” konulu teziyle bitirdi. 1987 yılından itibaren, çeşitli mimari ofis ve şirketlerde y.mimar ve proje yöneticisi olarak, mimari proje ve planlama çalışmalarında bulundu. 2005 yılında “Fatma Nuran Karakaş Mimarlık Bürosu-Duru Mimarlık” bürosunu kurdu. Halen bu kapsamda; konusunda uzman meslektaşlarıyla birlikte mimari proje, mimari uygulama, kentsel tasarım ve danışmanlık hizmetlerine devam etmektedir. 1998 yılından itibaren, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde, planlama stüdyolarında ve kentsel tasarım derslerinde öğretim görevlisi olarak görev almaktadır. Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu (TTOK), Türkiye Anıt Çevre Turizm Değerlerini Koruma Vakfı (TAÇ Vakfı ) ve TMMOB Mimarlar Odası üyesidir.
MEHMET ALPER
361 Blok | Rezidans
362 Blok | Rezidans
386 Blok | Rezidans
387 Blok | Rezidans
593-594 Blok | Rezidans
11.05.1950 yılında doğdu. Liseden sonra iki yıllık teknisyen okulunun makine bölümünü bitirdi. Fransız Ferrokrom'un Antalya'da yeni kurulan fabrikasının makine atölyesinde staj yaptı. Fakat tornada çalışırken küçük bir talaş parçası gözüne sıçradı. Geçirdiği iş kazası nedeniyle o gün, meslekten soğudu. Üniversite sınav sonucu Makine mühendisliğine puanı yetmesine rağmen, mimarlığa kayıt yaptırdı. 1976 yılında İ.D.M.M.A. (bugünkü Yıldız Teknik Üniversitesi) Mimarlık Bölümü'ndeki lisans eğitimini, 1979'da ise Rölöve – Restorasyon dalındaki lisansüstü eğitimini bitirdi. Doktorasını İ.T.Ü Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Tarihi alanında yaptı (1981-1987). Öğrenciliği sırasında mimarlık bürolarında çalışmaya başladı ve mezuniyetinin hemen ardından Ankara'da Turizm ve Tanıtma Bakanlığı - Turizm Yatırımları Grup Başkanlığı bünyesinde "Uzman Mimar" olarak görev aldı. 1986 yılında Yıldız Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Restorasyon Anabilim Dalı'ndaki statüsü "Öğretim Görevlisi Dr." oldu. 1988 yılında Üniversite'yi ve kadrolu eğitimciliği bırakarak, serbest meslek büro düzenine / proje-uygulama alanına yöneldi. Yeni yaşamının başlangıcında kurduğu "TURES - Turizm, Planlama ve Restorasyon Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti." nin halen sahibi ve müdürüdür. Aynı zamanda ÇEKÜL (Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı) Tasarım ve Uygulama Bölümü Başkanlığını yürütmektedir. Europa Nostra (Pan- European Federation for Heritage) üyesidir. Ulusal Dergilerde makaleleri yayınlanmış, panel ve konferanslarda görevler almış, 07 Mayıs 2008 yılında "Bursagaz Yönetim Binası Mimari Proje Yarışması" nda juri üyeliği yapmıştır. Çok sayıda Rölöve Restorasyon Proje ve Uygulamaları, Mimari Proje ve Uygulamaları, Koruma Projeleri' ne (Topkapı Sarayı, Mısır Çarşısı, Cumalıkızık) imza atan Dr. Mehmet ALPER, Yurtiçi ve yurtdışı Araştırma Projelerinde de görev almıştır. Cibali Tütün ve Sigara Fabrikası'nın restore edilerek Kadir Has Üniversitesi'ne dönüştürülmesi nedeniyle "EUROPA NOSTRA 2003 DİPLOMA ÖDÜLÜ" kazanmıştır.
LEED sertifikası

Ofis bölümlerinde bina çekirdeği ve kabuğu ile ortak mahallerde yer alan otopark, lobi, ıslak hacimler gibi tüm mekan ve sistemlerde, kullanılacak tüm materyal ve kaynaklarda LEED GOLD Sertifikası yeterliliği sağlanarak; • Sürdürülebilir Alanlar • Su Verimliliği • Enerji & Atmosfer • Malzeme ve Kaynaklar • İç Mekan Kalitesi • Tasarımda Yenilik • Dış Cephe Aydınlatma + Peyzaj kategorilerine uygun LEED Sertifikası alınacaktır. Kullanılacak tüm malzemelerde yeterli LEED kategorisi kazandıracak uygun seçimler yapılacaktır. Bina çekirdeği ve kabuğu ile ortak mahaller, projesine uygun ve bitirilmiş olarak; satışa sunulan ofis ve ticaret birimleri ise kaba inşaatı bitirilmiş olarak teslim edilecektir.
ödüller

Avrupa'nın En İyi Kentsel Yenileme Projesi
Beyoğlu Belediyesi ve Çalık Gayrimenkul işbirliğinde gerçekleştirilen Taksim 360 projesi, 18. Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nde, Avrupa’nın 6 önemli projesi arasından en iyi “Kentsel Yenileme” projesi seçildi. Londra’da yapılan ödül törenine Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Çalık Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Feyzullah Yetgin katıldı. Demircan ödülü, Lordlar Kamarası üyesi Lord Bates’in elinden aldı.
ÖN TALEP
MİSAFİRİMİZ OLUN!
Tarlabaşı eski görkemli günlerine yeniden kavuşuyor. Sizi İstanbul'un ilkleri arasında yer almaya davet ediyoruz. Ön talep formumuzu doldurun, görüşme talebinizi alalım, sizi satış ofisimize davet edelim.